Mezoterapi & PRP

Saç mezoterapisi; saç köklerinin ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, aminoasitler, kılcal dolaşım hızlandırıcı ilaçlar ve epitelyum dokusunu besleyen organik materyallerin cildin orta tabakasına enjekte edilmesidir. Bu uygulama sayesinde saç kökleri hem beslenir hem de köklerin bağlı olduğu doku tamir edilir. Son zamanlarda Avrupa ve Amerika’ da yapılan birçok araştırma saç mezoterapisinin içeriklerini değiştirmiş ve destek tedaviler ortaya çıkarmıştır. Saç mezoterapilerin de uygulanan somon DNA’sı ve kök hücre tedavileri ile çok başarılı sonuçlar elde edilmiştir.
Somon DNA’sı ve Faydaları : Somon balığı sütünden elde edilen somon DNA’sı hacminin yaklaşık 10 katı kadar su moleküllerini tutarak epitelyum dokusunun nem oranını dengeler ve yenilenmesine yardımcı olur. Yenilenen epitelyum dokusu sayesinde ise yıpranıp zayıflayan saç kökleri mucizevi bir şekilde tedavi edilir. DNA tamiri ile birlikte uzun vadeli kalıcı değişiklikler meydana gelir.
Kök Hücre Tedavisi ve Faydaları : Kök Hücreler vücudumuzda bütün dokuları ve organları oluşturan ana hücrelerdir. Vücudumuzdaki kan içeriğinde bulunurlar ve ihtiyaç duyulduğunda faaliyete geçerek organ hücrelerine dönüşmektedirler. İnsan vücudundan alınan bir miktar kan ayrıştırıldığında karşımıza kırmızı kan ( akyuvar, trombosit, pıhtılaşma faktörleri, trombosit büyüme faktörü, vb. ) ve beyaz kan ( kök hücreler, plazma elementleri, vb. ) oluşumu çıkar. Beyaz kandan elde edilen kök hücre; yıpranmış saç kökü hücrelerinin tamiratında çoğu zamanda birebir yerine geçerek saç kökünün tedavi edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede kısa sürede saçlarınızda sağlıklı bir değişim oluşmakta ve yıpranmış saç köklerinde yenilenme oluşmaktadır.

Prp uygulamasının kullanılmadığı dönemlerde ekilen saçların dökülmesi,tekrar çıkma süresi uzunca bir süre almasına rağmen FUE+PRP yöntemiyle ekilen saçların dökülmeden çıkığı gözlenmiştir.

Total süreye bakıldığında ise 12 aya kadar süren çıkma süreci 5-6 aya kadar inmiştir Anlaşılan o ki prp uygulamasının saç ekimi ile birlikte uygulanması gayet başarılı bir yöntemdir.